انواع رادیاتور
25
دسامبر

انواع رادیاتور – انواع شوفاژ

یکی از مهمترین و قدیمی ترین سیستم های گرمایشی در فضای داخلی منازل، رادیاتور است. گرما از طریق موتورخانه یا پکیج و توسط آب گرم با لوله های توکار یا بیرونی به رادیاتور رسیده و با گرم شدن آن، حرارت منتشر می شود. در این مقاله انواع شوفاژ و ویژگی های هر کدام را به شما معرفی می کنیم.

رادیاتور پره ای

رادیاتور پره ای

از کنار هم قرار گرفتن تعدادی پره تشکیل شده است. هرچه تعداد پره ها بیشتر باشد، قدرت گرمادهی آن هم بیشتر خواهد بود. رادیاتور پره ای از آلومینیوم یا فولاد ساخته شده است. آلومینیوم ضریب هدایت حرارتی بالاتر از فولاد دارد و به همین دلیل هم گرمادهی و هم قیمت بیشتری دارد.

رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی اغلب از فولاد ساخته می شود. این شواژ دیواری سطح صافی دارد و گرما را به شکل یکنواخت تری به محیط منتقل می کنند. از مزیت های شوفاژ پنلی می توان به این اشاره کرد که به گردش آب کمتری نیاز دارد. رادیاتور پنلی اگر دچار زنگ زدگی یا آسیب فیزیکی شود باید به کل تعویض شود ولی شوفاژ پره ای را می توان به طور تک پره تعویض کرد. همچنین شوفاژ پنلی قیمت کمتری نسبت به نوع پره ای دارد.

حوله خشک کن

حوله خشک کن

حوله خشک کن نوعی از رادیاتور هستند که درون حمام یا فضای نزدیک به آن مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله گرمایشی علاوه بر گرم کردن حمام، به دلیل لوله های افقی مکان مناسبی برای آویزان کردن لباس و حوله برای خشک شدن است.

رادیاتور قرنیزی

شوفاژ قرنیزی یکی از جدیدترین مدل های شوفاژ است. در واقع مانند قرنیز در محل اتصال دیوار و کف نصب می شوند. این شوفاژ از آلومینیوم ساخته شده و درون آن لوله آب گرم می گذرد. با استفاده از رادیاتور قرنیزی در دکوراسیون منزل، فضای کمتری را به وسیله حرارتی و گرمایشی اختصاص می دهید.

نصب رادیاتور

نصب شوفاژ

بهترین محل نصب شوفاژ در کنار دیوارهای سرد اتاق است. پوشش پرده بر روی شوفاژ باعث کاهش راندمان حرارتی می شود. 

بهتر است کالکتور مجزا برای رادیاتور های ساختمان درنظر گرفته شود. وجود کالکتور باعث می شود آب سریعتر درون شبکه شوفاژ ها توزیع شود و همه آن ها همزمان گرم شوند. همچنین درصورت بروز ایراد در یکی از رادیاتور ها، نیازی نیست کل سیستم آب گرم قطع شود. فقط کافی است شیر مربوط به شوفاژ معیوب درون کلکتور بسته شود.


جهت اجرای با کیفیت ساختمان در دست احداث خود با گروه مهندسی فاربه تماس حاصل فرمایید.

اجرای کلیه بخش های سفت کاری و نازک کاری ساختمان با بالاترین کیفیت توسط گروه مهندسی فاربه.

بازسازی داخلی کلی و جزیی ساختمان با طراحی روز دنیا و بالاترین کیفیت.


تماشا کنید: فیلم های کوتاه از مراحل اجرای ساختمان