21
ژانویه

کلاهک فلزی دودکش مدرن

تا به حال به پشت بام خانه خود سری زده اید؟!

لوله های دودکش ساختمان در حالت استاندارد تا پشت بام و در فاصله مناسب از کف پشت بام امتداد دارند. بر روی این لوله ها کلاهک هایی نصب می شوند که علاوه بر زیبایی بصری فواید بسیار دیگری نیز دارند. باید توجه داشت که عملکرد مناسب وسایل گرمایشی با شعله مستقیم مانند بخاری یا شومینه مستقیماً با شکل و نحوه اجرای دودکش ها بستگی دارد به طوریکه اگر این دودکش ها به درستی اجرا نشوند یا روی آنها کلاهک های مناسب نصب نشود، احتمال کاهش مکش دودکش و یا حتی برگشت دود به داخل ساختمان در اثر وزش باد وجود دارد.

خروج دود از دودکش عمدتاً بر اثر مکش ناشی از فشار مثبت ایجاد شده در پشت بام و همچنین جریان هوای داغ به سمت بالا می باشد. حال اگر وزش شدید باد و یا طوفان رخ دهد، بسته به جهت و شدت وزش باد، این فشار مثبت می تواند به فشار منفی در دهانه دودکش تبدیل شود که در این صورت دود ناشی از سوختن وسایل گاز سوز به خوبی تخلیه نمی شود.

از طرف دیگر، بدون محافظ گذاشتن لوله دودکش احتمال مسدود شدن این لوله ها در گذر زمان را بالا می برد. مهمترین عامل انسداد لوله های دودکش های بدون کلاهک، لانه گذاری پرندگان در فصل سرد سال می باشد.

اشکال متداولی از کلاهک دودکش وجود دارد که در ایران بیشتر از کلاهک های H شکل استفاده می شود. این کلاهک ها سبک اما حجیم و بدشکل می باشند. همچنین به علت داشتن سطوح صاف، همچنان محل مناسبی برای لانه سازی پرندگان می باشند. از سوی دیگر مقاومت کمی در برابر شرایط جوی داشته و معمولاً پس از مدتی دچار اعوجاج و تغییر رنگ می شوند.

برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگتر لطفا روی آنها کلیک کنید

کلاهک دودکش

این کلاهک ها علاوه بر ایجاد مکش بسیار مناسب، دارای مزایای به شرح زیر می باشند.

  • افزایش مکش به علت داشتن شکل خاص باد شکن
  • مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط جوی
  • جلوگیری از نفوذ رطوبت، آب باران و گرد و غبار به درون لوله دودکش و داخل ساختمان
  • جلوگیری از مسدود شدن مسیر خروج دود به علت داشتن شکل کونیکال
  • ظاهر بسیار زیبا و مدرن
  • قابلیت تولید در ابعاد مختلف 
  • امکان نصب یک کلاهک برای چندین لوله دودکش
  • وزن کم 

کلاهک دودکش

کلاهک دودکش

برای سفارش ساخت این کلاهک ها  روی این لینک کلیک نمایید.


تماشا کنید: فیلم های کوتاه از پروژه های بازسازی داخلی