عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از ایزوگام

 

چرا باید سرویس بهداشتی و حمام را عایق کاری رطوبتی کرد

سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و به طور کلی هر محلی از ساختمان که در معرض نفوذ رطوبت می باشد را باید توسط عایق های رطوبتی در برابر نفوذ آب عایق نمود. از انواع عایق های رطوبتی مرسوم می توان به ایزوگام، قیرگونی و پوشش های اپوکسی اشاره کرد که متداول ترین روش، عایق کاری رطوبتی با ایزوگام می باشد.

بهترین روش عایق کاری در حال حاضر استفاده از پوشش های نوین اپوکسی می باشد که توسط شرکت های متعدد تولید می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص پوشش های اپوکسی و آشنایی با این روش عایق کاری
رطوبتی می توانید از وب سایت شرکت صنایع شیمیایی آبادگران به عنوان یکی از شرکت های برتر
در زمینه تولید مواد شیمیایی و پلیمری بازدید نمایید.

مزایای عایق کاری رطوبتی با ایزوگام

  • هزینه مناسب
  • به دست آوردن سطح یک دست و تمیز پس از اجرای ایزوگام
  • مقاومت بسیار خوب در برابر نفوذ رطوبت
  • سهولت و سرعت بالای اجرا

نفوذ آب به زیر کف سازی معمولاً با ایجاد رد آب (داغ آب) بر روی گچ کاری سقف و دیوار طبقه پایین مشاهده می شود. این نفوذ رطوبت در موارد حاد تر باعث ایجاد ترک و حتی ریزش پوشش کچ روی دیوار و یا برآمدن کاغذ دیواری می شود.

مراحل عایق کاری رطوبتی با استفاده از ایزوگام

 

پس از ایجاد شیب بندی مناسب در سرویس بهداشتی و حمام و اجرای لوله کشی های آب و فاضلاب، با استفاده از یک لایه نازک ملات ماسه سیمان یک سطح صاف به عنوان زیر سازی عایق کاری ایجاد می شود.

پس از ایجاد سطح سیمانی نوبت به اجرای ایزوگام می رسد. با استفاده از تکه های با ابعاد مختلف از ایزوگام تمام سطح کف و همچنین ارتفاع ۳۰ تا ۴۰ سانت از دیواره ها به طور کامل پوشانده می شود. همچنین باید دقت شود که لایه ایزوگام مقداری درون لوله های فاضلاب و کف شور نیز اجرا شود.

در انتها پس از تکمیل ایزوگام، لایه نازک دیگری از ملات ماسه سیمان به عنوان لایه زیرسازی کاشی کاری و همچنین جهت حفاظت از ایزوگام دربرابر ضربه و سوراخ شدن برروی ایزوگام ها اجرا می شود.

در انتها یک نمونه اجرای عایق رطوبتی کف سرویس ها و حمام با استفاده از ایزوگام در یکی از پروژه های انجام شده توسط گروه مهندسی فاربه نمایش داده می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره درخصوص بازسازی منزل و محل کار با ما تماس بگیرید.