21
جولای

آشپزخانه کثیف (مخفی) یا مطبخ

 

 

آشپزخانه تمیز و کثیف چیست

معمولاً در خانه های با متراژ بالاتر از ۱۵۰ متر مربع از دو آشپزخانه عمومی و خصوصی که به آنها آشپزخانه تمیز و کثیف نیز گفته می شود استفاده می گردد. آشپزخانه مخفی که به آشپزخانه کثیف (Scullery) یا مطبخ نیز معروف است  برای راحتی بیشتر خانم ها و ایجاد فضای محفوظ برای انجام راحت تر پخت و پز و شست و شو تعبیه می شود. همانطور که از نام آن پیداست محل انجام پخت و پز، شست و شو و همچنین انبار کردن مواد غذایی و به طور کلی هرکاری که باعث به هم ریختگی آشپزخانه، تولید بو و کثیفی و سر و صدا نماید، می باشد. آشپزخانه مخفی معمولاً در مجاورت آشپزخانه عمومی قرار داشته و ابعاد کمتری نسبت به آشپزخانه عمومی دارد. درحالیکه بیشتر فعالیت های پخت و پز و شست و شوی ظروف در آشپزخانه مخفی انجام می شود. بنابراین ابعاد استاندارد، وجود تهویه مناسب و نور کافی در آشپزخانه کثیف بسیار مهم است. 

در طراحی کابینت آشپزخانه کثیف می توان از انواع کابینت از جنس چوب یا طرح چوب، ممبران، های گلاس و MDF استفاده کرد. فضای جدا کننده بین آشپزخانه تمیز و کثیف می تواند به صورت باز و یا به صورت بسته با درب باشد.

اصلی ترین فعالیت های مورد نیاز جهت اجرای آشپزخانه کثیف در هنگام بازسازی منزل، انجام لوله کشی های آب و فاضلاب، تعبیه هواکش و درصورت امکان پنجره، ساخت و نصب کابینت ها، اجرای دیوار چینی جداکننده، سیم کشی های برق و درنهایت نصب تجهیزاتی از قبیل سینک، هود و اجاق گاز می باشد.

 

طراحی آشپزخانه کثیف

در زیر چند نمونه آشپزخانه مخفی با طرح های مدرن و کلاسیک نمایش داده شده است. طراحی آشپزخانه های تمیز و کثیف بستگی به میزان فضای در اختیار دارد فلذا هرچه فضای اختصاص یافته برای آشپزخانه بزرگتر باشد، امکان طراحی و اجرای طرح های زیباتر و مناسبتری فراهم خواهد بود. شما می توانید برای مشاوره درخصوص طراحی و اجرای آشپزخانه مخفی در منزل خود با ما تماس بگیرید.  

آشپزخانه مخفی (کثیف)

 

آشپزخانه مخفی (کثیف)

 

آشپزخانه مخفی کثیف

 

آشپزخانه مخفی کثیف

 

آشپزخانه مخفی کثیف