10
فوریه

مراحل بازسازی داخلی – قسمت ۱

 

اگر منزل شما قدیمی است و مدت زمان زیادی از ساخت آن می گذرد و یا اگر به تازگی خانه ای خریداری کرده اید و می خواهید ظاهر آن را نو کنید باید دست به بازسازی داخلی منزل خود بزنید.

ما در این مقاله، تمامی مراحل بازسازی داخلی منزل را به شما آموزش می دهیم. پس با ما همراه شوید.

 

بازسازی داخلی منزل قدیمی

 

 اسم بازسازی که می آید خیلی ها فوری از آن عقب نشینی می کنند و می گویند ما حوصله بنایی نداریم. بعضی ها از مخارج بالای بازسازی می ترسند و بعضی هم نگرانند که بازسازی خانه شان زمان زیادی طول بکشد.
اگر شما هم از این دسته افراد هستید به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا آخر مطالعه کنید تا اطلاعات مناسبی از مراحل بازسازی داخلی منزل خود بدست آورید.

بازسازی داخلی خانه

مقدمات لازم قبل از شروع بازسازی داخلی منزل

اگر خودتان در ساخت و ساز دستی بر آتش دارید که هیچ ولی اگر تجربه کارهای ساختمانی را ندارید و یا زمان لازم برای این کار را ندارید بهتر است از خدمات یک شرکت معتبر و متخصص در این زمینه استفاده کنید.

برای انجام هر کاری باید به متخصص آن کار مراجعه کرد. ساختمان هم یک موجود زنده است. بله درست خواندید ساختمان مثل ما و شما یک موجود زنده است. به عنوان مثال آیا می‌دانستید بتن در ساختمان تا سال ها پس از اتمام ساخت در حال رشد و تقویت است ! مقاومت نهایی بتن بعد از چنیدین سال از اتمام ساخت ساختمان بوجود می آید.

 

بازسازی داخلی منزل

 

یا آیا می‌دانستید ملات گچ که دیوار های خانه را می پوشاند، در طول روز تنفس می کند! هوا و رطوبت از روزنه های بسیار کوچک موجود در گچ وارد آن و از آن خارج می شوند و این کار به اصطلاح از تعریق دیوار جلوگیری می کند.
پس برای اینکه تمامی مراحل بازسازی داخلی منزل شما به بهترین نحو انجام شود و در آینده دچار مشکلات و دوباره کاری نشوید به شما پیشنهاد می کنیم به افراد متخصص که صلاحیت انجام بازسازی را دارند مراجعه کنید و گول حرف های افراد متفرقه را نخورید.

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

شاید بگویید این افراد متخصص پول اضافه از ما می گیرند. اما ما به شما می گوییم که این موضوع در همه موارد درست نیست.

بله متاسفانه تعداد کمی از همکاران ما در این زمینه کوتاهی می کنند و بعضاً هزینه های بیشتری از مشتری دریافت می کنند. اما برای این که پول اضافه پرداخت نکنید به شما پیشنهاد می کنیم در خصوص انتخاب پیمانکار بازسازی مثل خرید لوازم منزل عمل کنید.

منظورمان این است که با وسواس انتخاب کنید و از چند شرکت بخواهید به شما مشاوره فنی و مالی ارائه نمایند و پس از بررسی این پیشنهادها بهترین شرکت را انتخاب کنید.

 

بازسازی داخلی منزل

 

چگونه پیمانکار مناسب بازسازی داخلی منزل پیدا کنیم 

 

 

بهترین روش انتخاب پیمانکار برای بازسازی داخلی منزل ، دعوت از شرکت های معتبر و دارای تجربه برای بازدید از منزل شما و دریافت مشاوره فنی از آنها است.

با چند شرکت هماهنگ کنید و زمانی را برای بازدید کارشناسان آنها از منزل خود اختصاص دهید.

در زمان بازدید به نحوه ارائه اطلاعات از سوی نماینده شرکت، میزان تسلط او به امور بازسازی و از همه مهمتر به اینکه این شرکت چه قدر به سلایق و نظرات شما توجه می کنند، دقت نمایید.

پیمانکار شما باید دوست و همراه شما در تمام مراحل بازسازی داخلی منزل تان باشد. اگر چنین احساسی نسبت به یک شرکت نداشتید بدون تعارف آن را از لیست خود حذف کنید و به سراغ شرکت دیگری بروید.

 

طراحی داخلی اتاق خواب

«از نمونه کارها غافل نشوید»

 

خجالت نکشید و حتما از شرکت ها بخواهید که نمونه کارهای مشابه که قبلاً انجام داده‌اند را به شما نشان دهند یا اگر در حال حاضر کار بازسازی مشابهی در دست اجرا دارند با کسب اجازه از صاحب خانه از پروژه مورد نظر دیدن نمایید.

فراموش نکنید عکس و مدل های سه بعدی به هیچ وجه نشان دهنده توانایی شرکت ها در اجرای درست نمی باشند. پس از تحقیق میدانی غافل نشوید!

 

بازسازی داخلی منزل

 

اگر بعد از بررسی های که توضیح داده شد شرکت مورد نظر خود را انتخاب کردید به شما تبریک می گوییم، زیرا یکی از مهمترین مراحل کار بازسازی داخلی منزل را پشت سر گذاشتید.

 

حال نوبت به انعقاد قرارداد می رسد. قبل از رفتن به جلسه انعقاد قرارداد حتما لیستی از نیاز ها و انتظارات خود از بازسازی داخلی منزل تان را تهیه کنید و ضمیمه قرارداد کنید. علاوه بر این حتماً درخصوص نحوه پرداخت ها هم در قرارداد شفاف سازی کنید.

 

بازسازی داخلی منزل

 

معمولا قراردادهای بازسازی داخلی منزل به دو صورت منعقد می شوند:

 

در نوع اول که بهترین نوع است کارفرما که شما باشید در طول پروژه و به تناسب پیشرفت کار مبلغی را به عنوان تنخواه نزد پیمانکار (همان شرکتی که قرار است بازسازی داخلی منزل را انجام دهد) به امانت می گذارد.

در این صورت پیمانکار موظف است این تنخواه را به بهترین شکل مدیریت کند و کلیه هزینه ها را طی گزارش دوره ای به همراه کلیه فاکتورها و صورت حساب های پرداخت شده به شما ارائه دهد.

به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید در انتهای پروژه به مشکل نخورید قبل از شارژ مجدد تنخواه، حتما این گزارش را از پیمانکار دریافت کنید.

 

بازسازی داخلی منزل

هزینه بازسازی داخلی منزل را خودتان هم چک کنید

 

اگر حوصله و وقت بررسی قیمت مصالح مصرف شده و یا انجام استعلام اجرت نیروهای انسانی که پیمانکار پرداخت کرده است را دارید بد نیست هر از گاهی برخی موارد گزارش را خودتان هم چک کنید تا خدای ناکرده شائبه ای برای شما پیش نیاد.

البته بجز مواد و مصالح دکوراسیون داخلی مثل کابینت یا کاغذ دیواری یا کمد دیواری که قیمتشان بستگی به انتخاب شما دارد، سایر مصالح مصرفی در ساختمان و همچنین اجرت کارگران و استادکاران معمولا در یک رنج معمول است. پس جای نگرانی از این بابت نیست.

 

بازسازی داخلی منزل

 

از قدیم گفته اند جنگ اول به از صلح آخر!

منظورمان این است که هرچه دل تنگتان می خواهد در متن قراردادتان اضافه کنید.

 

روش دوم انعقاد قرارداد بازسازی داخلی منزل پرداخت هزینه ها به صورت فاکتور فروش است.

در این روش شما در پرداخت هزینه ها با پیمانکار در تعامل مستقیم هستید. به عبارت ساده تر یعنی پیمانکار قبل از هر هزینه ای باید فاکتور دارای قیمت و توضیحات کالا را به شما ارائه دهد و شما هستید که وجه مورد نظر را به فروشنده مربوطه پرداخت می کنید نه پیمانکار.

این روش محتاتانه تر است ولی نیاز است که شما وقت بیشتری برای کار بگذارید و اندکی سرعت کار کمتر می شود. 


قسمت دوم مقاله مراحل بازسازی داخلی


تماشا کنید: فیلم های کوتاه از پروژه های بازسازی داخلی