18
ژانویه

بازسازی داخلی خانه و نوسازی ساختمان

در همه کشورها ساخت و ساز هزینه های بسیار زیادی به جامعه تحمیل می کند. در کشورهای پیشرفته، بازسازی خانه و نوسازی ساختمان امری متداول و رایج می باشد. تا جاییکه بجای تخریب ساختمان های قدیمی با عمر حتی بیش از ۵٠ سال، با انجام بازسازی داخلی و خارجی ساختمان و انجام تغییرات دلخواه ساکنین در معماری داخلی و خارجی و تعویض و نوسازی تأسیسات قدیمی و فرسوده، مدت زمان بهره برداری از ساختمان افزایش می یابد. از جمله این تغییرات می توان به جابجایی تیغه های داخلی (دیواره ها)، تعویض تاسیسات مکانیکی، برقی و بهداشتی، طراحی و اجرای مجدد کابینت های آشپزخانه و تعویض کف سازی اشاره کرد.

بازسازی داخلی و تعویض کابینت آشپزخانه


پیشنهاد می شود از نمونه پروژه بازسازی داخلی انجام شده توسط گروه مهندسی فاربه دیدن فرمایید.

متاسفانه در ایران نیز با توجه به کیفیت پایین ساخت برخی ساختمان ها، پس از مدت کوتاهی از بهره برداری، نیاز به بازسازی این ساختمان ها بیشتر احساس می شود. اجرای صحیح و اصولی فعالیت های پیش گفته برای دستیابی به طرح دلخواه ضروری می باشد. بعضی مواقع عدم دقت به موارد فنی حتی جزیی باعث می شود طرح نهایی زیبایی و کیفیت لازم را نداشته باشد.

در بازسازی منزل به چه نکاتی باید توجه کرد:

نوع معماری داخلی ساختمان با توجه به سلایق افراد می تواند سنتی یا مدرن باشد. ولی نکته قابل توجه در بازسازی داخلی خانه و نوسازی ساختمان توجه به عادت ها و احتیاجات سنتی ما ایرانی هاست. بعضی طرح های معماری مدرن بسیار شیک هستند اما پس از مدتی زندگی در آن فضا، اهالی خانه دچار عدم رضایت و راحتی می شوند. علت این عدم رضایت عدم توجه به عادت های ما ایرانی هاست که ریشه دیرینه در سبک زندگی ما دارد. محصور بودن و جداسازی فضاهای خصوصی خانه از عمومی و همچنین استفاده از مواد مناسب نشیمن در کف سازی ها از جمله این موارد است.

نوع مواد و مصالح مصرفی در بازسازی داخلی خانه و نوسازی ساختمان با توجه به پارامترهای زیر می بایست انتخاب شوند:

  •  سلیقه افراد در انتخاب نوع، طرح و رنگ
  •  هارمونی و تناسب مواد و مصالح هر قسمت از خانه با فضاهای مجاور
  •  امکان اجرا و دوام مصالح با توجه به نوع کاربری ساختمان اعم از مسکونی، اداری یا تجاری
  •  مقاومت مواد و مصالح در برابر شرایط جوی منطقه
  •  بررسی صرفه اقتصادی – سهولت تهیه مواد و مصالح

حمام کلاسیک و بازسازی حمام منزل


تماشا کنید: فیلم های کوتاه از پروژه های بازسازی داخلی